فیلتر جستجوی محصول

رهگیری مرسولات پستی


نماد اعتماد الکترونیکی

عضویت در خبرنامه

مقاله های اخیر

انواع فیوز ریستی

انواع فیوز برگشت پذیر

انواع فیوز اس ام دی

انواع فیوز SMD

انواع فیوز شیشه ای

انواع فیوز شیشه ای

انواع هلدر فیوز

انواع هلدر فیوز

انواع پیکو فیوز

انواع پیکو فیوز

انواع فیوز گچی

انواع فیوز گچی

انواع فیوز حرارتی

انواع فیوز حرارتی

انواع فیوز مقاومتی

انواع فیوز مقاومتی

فیوز

هنگامی که خطایی در مدار رخ می دهد مانند اضافه بار یا اتصال کوتاه، جریان زیادی که از درون فیوز عبور میکند و باعث ذوب شدن المان فیوز می شود که موجب قطع جریان و به دنبال آن قطع مدار می شود. این مسئله از سوختن وسایل الکتریکی و الکترونیکی در اثر افزایش جریان جلوگیری می کند.

انواع فیوز :

انواع مختلفی از فیوزها در بازار موجود هستند و می توانند بر اساس جنبه های متفاوت دسته بندی شوند. جالب است بدانید که فیوزها هم در مدارات AC و هم در مدارات DC استفاده می شوند.

   

               

                 

انواع فیوز

انواع فیوز کاردی :

 فیوزهای کارتریج برای حفاظت لوازم الکتریکی مانند موتورهای هوا ساز، یخچال، پمپ و ... استفاده می شوند که در آن ها حداکثر ولتاژ و جریان نامی مورد نیاز است. آنها تا مقدار حداکثر 600 آمپر و 600 ولت AC موجود هستند و همان طور که در تابلوهای توزیع خانگی به وفور استفاده می شوند، در صنعت و تجارت نیز کاربرد زیادی دارند.

فیوزهای کارتریج دو نوع هستند :

1- فیوزهای همه منظوره بدون زمان تاخیر

2- فیوزهای کارتریج کاربردهای سنگین با زمان تاخیر

هر دو نوع این فیوزها از 250 ولت تا 600 ولت AC موجود بوده و دسته بندی آن روی انتهای کلاهک یا بدنه ی آن ها قابل مشاهده است.

فیوز مینیاتوری :

این فیوز پرکاربردترین نوع فیوزها بوده و از سه قسمت رله مغناطیسی ( رله جریان زیاد زمان سریع ) ، رله حرارتی یا بی متال ( رله جریان زیاد تاخیری ) و کلید تشکیل شده است .این مجموعه را کلید موتور نیز می نامند .این کلیدها در دو نوع LوG ساخته می شوند .نوع L در مصارف روشنایی بکار می رود و تند کار است و نوع G در راه اندازی وسایل موتوری مورد استفاده قرار می گیرد و کند کار است

تفاوت بین فیوزهای شیشه ای و گچی

در فیوزهای شیشه ای المان فیوز قابل مشاهده است و این مسئله بازبینی را آسان تر می کند، در حالی که فیوزهای گچی مات هستند. فیوزهای شیشه ای ظرفیت قطع پائینی دارند یعنی زمانی که ولتاژ یا جریان زیاد باشد، المان فیوز ذوب می شود. بنابراین برای استفاده در وسایل و تجهیزاتی که مقدار جریان زیاد است مناسب نمی باشند. ولی فیوزهای گچی دارای ظرفیت قطع بالاتری هستند و برای استفاده در مدارهایی که جریان یا ولتاژ بالایی دارند مناسب هستند. بعضی از فیوزهای گچی HRC با ظرفیت قطع بالا می توانند تا 300 کیلو آمپر را به طور ایمن قطع کنند، در حالی که فیوزهای شیشه ای عادی ظرفیت قطع بسیار پائین تر و در حدود فقط 15 آمپر دارند.

.

فیوز 105 محصول وجود دارد

در صفحه
نمایش 1 - 15 از 105 آیتم
نمایش 1 - 15 از 105 آیتم